Teak Deck Uygulama

Teak Deck uygulamalarında kullanılan Teak ağacını biraz anlatmalıyız. Güneydoğu Asya ülkesi olan Myanmar (Burma) da yetişen Teak ağacı, hertürlü hava koşullarına, su, güneş, çürüme, kurtlanma, nem ve rutubete karşı son derece dayanıklı olmasıyla bilinir. Teak ağacı; havuz kenarları, teraslar, cephe kaplamaları, gemi güverteleri, parke ve mobilya gibi birçok alanda kullanılır. Sert ve sık dokuludur, altın kahverengi renge sahiptir ve kendine özgü yağlı bir yapısı vardır. 40 metreye kadar uzayabilen Teak ağacı dünyanın en değerli ağaçları arasındadır.
Teak ahşap deck yapımında kullanılacak en iyi ağaç türüdür. Mobilya sektöründen, dış mekan ahşap mobilyalarda ve tekne, yat endüstrisinde üstün dayanım özelliği sayesinde ilk tercih edilen ahşap türüdür.

 • Teak Deck Uygulama
 • Teak deck kendine has kahverengi lifli dokusuyla eşsiz güzelliktedir.
 • Teak deck kokusuyla ruhunuzu dinlendirecek.
 • Teak deck üzerine çıplak ayakla bastığınızda dinlendiğinizi hissedeceksiniz.
 • Teak deck’ in senelik bakımını yaptırdığınız da 10’larca yıl bozulmadan kullanırsınız.
 • Teak deck’ lerimiz Birmanya’dan ithal, en kaliteli ormanlardan kesilerek üretilmiştir.
 • Teak deck fiyatları emsallerine göre yüksek olması üstün kalitesiyle izah edilebilir.
 • Teak deck ve teak yağlarını www.dekorbahce.com sitemizden alabilirsiniz.
 • Teak deck’ leri (deck + karkas + klips) takım olarak bizden alabilirsiniz.
 • Teak deck’leri uygulama hizmetimiz vardır.
 • Profesyonel deck uygulama için bizimle irtibata geçiniz.
 • Toprak üzeri uygulama, beton üzeri uygulama yapıyoruz.
 • Demir konstrüksiyon üzeri deck uygulaması yapıyoruz.
 • Ayarlanabilir plastik ayaklar üzerinde yerden yükseltme deck uygulamamız vardır.

Teak Deck; yağmurlu ve sıcak alanları seven Teak ağacı (Tectona grandis) Güneydoğu Asya’ya özgü bir ağaçtır, Myanmar (Burma)’da tropikal iklimde yetişir ve dünyada en değerli ağaçlardan biri olarak kabul edilir. 40 metreyi bulabilen boylarının yanında, Teak ağacından yapılan keresteler her türlü sıcaklık ve neme olduğu gibi darbelere karşı da dayanıklı olduğundan dolayı birçok alanda kullanılmaktadır.

Modern Ve Şık Ahşap Deck Uygulama

Dış mekân tasarımlarında ahşap kullanmak modern bir mimariyi de oluşturuyor. Son derece orijinal olan bu özel tasarımlar son dönemlerde bahçe mimarisi ve dış mekan tasarımlarında da kullanılıyor. Bu tasarımlar özellikle ahşap deck uygulama seçenekleriyle çok daha modern hale geliyor. Müstakil ev kaplama, dış cephe kaplama, kamelya kaplama ve daha birçok seçenek için yeni ve modern tasarımlar ortaya çıkabiliyor. Bu alanda hizmet veren kaliteli ve modern firmalarda muhteşem bir görsel oluşturuluyor. Ahşap malzemenin kalitesi ile tarz ve tasarım harikası dış mekan tasarımları ortaya çıkarılıyor.

Ahşaptaki Özel Tasarım

Tasarım harikası dış mekân tasarımları yaptırmak için kaliteli ve modern bir ahşap dekorasyon arıyorsanız Demart Ahsap sitesini tercih edebilirsiniz. Sitede kaliteli ve şık dekorasyon çalışmaları yapılıyor. Teak deck uygulama seçenekleri arasından sizin mekânlarınız için en uygun olan seçenekleri sitede bulabilirsiniz. Tarz bir dış mekan tasarımı yaptırmak için ahşap malzemeyi kullanmak istiyor ve bu alanda profesyonel hizmet sağlayan bir firma arıyorsanız siteyi tercih edebilirsiniz. En kaliteli ahşap malzemesinin sağlam ve dayanıklı bir yapı oluşturacağı ürünlere sahip olmak için siteyi tercih edebilirsiniz.

Ahşap tasarımlı ürünlerin hava koşullarına uygun olması ile de bu ürünlerin tamamı tercih sebebi olarak ortaya çıkıyor Sizlerde dış mekan ve bahçe tasarımlarında iroko deck uygulama seçeneklerini kullanmak istiyorsanız Demart Ahsap sitesinin çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

Teak Deck ( Outdoor Decking )

 • Teak Deck uygulamalarında kullanılan Teak ağacını biraz anlatmalıyız. Güneydoğu Asya ülkesi olan Myanmar (Burma) da yetişen Teak ağacı, hertürlü hava koşullarına, su, güneş, çürüme, kurtlanma, nem ve rutubete karşı son derece dayanıklı olmasıyla bilinir. Teak ağacı; havuz kenarları, teraslar, cephe kaplamaları, gemi güverteleri, parke ve mobilya gibi birçok alanda kullanılır. Sert ve sık dokuludur, altın kahverengi renge sahiptir ve kendine özgü yağlı bir yapısı vardır. 40 metreye kadar uzayabilen Teak ağacı dünyanın en değerli ağaçları arasındadır.
 • Menşei: Asya
 • Rengi: Altın Kahverengi
 • Sertlik Sınıfı: Sert Ağaç
 • Familya İsmi: Verbenaceae
 • Latince İsmi: Tectona Grandis
 • Alternatif İsimleri: May Sak, Pahi, Kyun, Tekku, Tadi, Sagwan, Jati Sak
Teak Deck Uygulama
Teak Deck Uygulama

Teak Deck; yağmurlu ve sıcak alanları seven Teak ağacı (Tectona grandis) Güneydoğu Asya’ya özgü bir ağaçtır, Myanmar (Burma)’da tropikal iklimde yetişir ve dünyada en değerli ağaçlardan biri olarak kabul edilir. 40 metreyi bulabilen boylarının yanında, Teak ağacından yapılan keresteler her türlü sıcaklık ve neme olduğu gibi darbelere karşı da dayanıklı olduğundan dolayı birçok alanda kullanılmaktadır.

Barındırdığı yağ sayesinde suyu iten Teak ağacı yani teak deck aynı zamanda böcek ve diğer zararlılara karşı da uzun süre dayanabilmektedir. Dayanıklılığı sayesinde kullanım alanı çok geniş olan Teak ağacına olan rağbet her gün artmaktadır. Bunun sonucunda ise Teak Deck ürünü ortaya çıkmaktadır.

Mimaride Yükselmekte Olan Trend; Teak Ağacı ve Teak Deck

Güneş altında zamanla kendi kendine koyulaşan Teak Deck, zaman içinde çok daha şık bir görüntüye kavuşur. Bundan dolayı özellikle sadece işlevsellik ve dayanıklılığın önemli olduğu yerlerde değil, şık olması amaçlanan mekanlarda da tercih edilen bir ağaç türüdür. Özellikle yat decklerinde tercih edilen Teak ağacı, aynı zamanda mimarların gözü okşayan, seçkin ve rahat mekanlar oluştururken tercih ettikleri ilk ağaçlardandır. Mobilya ve kaplama olarak da tercih edilen Teak ağacının akustik özellikleri de çok başarılıdır. Rengi altına kaçan hafif bir kahverengi olan Teak ağacının günümüzde kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Özellikle Teak Deck olarak adlandırılan, daha çok yazlıklarda ve etrafı açık müstakil evler ve villalarda tercih edilen uygulama, ülkemizde de hızla yaygınlaşmaktadır.

Kullanımı Pratik ve Şık Teak Deck Uygulamaları

Teak Deck Uygulamaları ile evin dışında şık, temizlemesi ve bakımı rahat, dokunması zevk veren bu yapılar aynı zamanda yerden gelebilecek soğuk, nem ve böceklere karşı da bir bariyer oluşturmakta ve oturanların konfor ve keyfini arttırmaktadır. Evlerin değerine değer katan, yaşam kalitesini arttıran bu uygulama için talep her gün artmaktadır.

Her ağaç ve ahşap işinde olduğu gibi Teak Deck uygulamalarında da doğru ölçü alma, doğru kesim ve doğru montaj büyük önem taşımaktadır. Hatalı yapılan uygulamalar, Teak ağacının çabuk aşınmasına, zaman içinde çirkin bir görüntü oluşturmasına sebep olabilmektedir. Bundan dolayı Deck Dünyası müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmak adına Başakşehir’den tüm Türkiye’ye Teak Deck dahil bir çok hizmet sunmaktadır.

Teak Deck Fiyatları

Teak Deck fiyatları; Malzeme, Takım ve Anahtar Teslim Uygulamalı olarak farklı şekilde fiyatlandırma yapılır. Malzeme (Deck), Takım (Deck, Karkas, Aparat, Yağ) ve Anahtar Teslim Uygulamalı (Deck, Karsas, Aparat, Yağ, Nakliye, Montaj) olarak farklı seçeneklerde müşterinin isteğine göre hesaplanır. Anahtar teslim Teak Deck uygulamalarda zeminin durumuna ve uygulama yapılacak yere göre fiyat verilir. Zeminin düz olması durumunda sadece ahşap karkaslar kullanılarak uygulama yapılırken zeminin bozuk olması veya toprak, çim gibi alanlara yapılması durumunda yerden yükseltilmiş ahşap konstrüksiyon kurularak uygulama yapılır ve bu şekilde uygulanacak olan yerlere göre fiyat çıkartılır. Farklı ahşap deck uygulamalarında ağacın cinsine göre fiyatlar değişiklik gösterir.

Teak Deck Nedir?

Teak Deck; yağmurlu ve sıcak alanları seven Teak ağacı (Tectona grandis) Güneydoğu Asya’ya özgü bir ağaçtır. Myanmar (Burma)’da tropikal iklimde yetişir ve dünyada en değerli ağaçlardan biri olarak kabul edilmektedir. 40 metreyi bulabilen boylarının yanında, Teak ağacından yapılan keresteler her türlü sıcaklığa dayanılılık göstermektedir. Aynı zamanda neme olduğu gibi darbelere karşı da dayanıklı olduğundan dolayı birçok alanda kullanılmaktadır.

Deck Nedir?

Deck, kelimesinin Türkçe anlamı “güverte”dir. Günümüzde dış mekan kaplama gemi güvertelerinde ahşap deckler tercih edilmektedir. Ev veya villaların bahçelerine,  beton üzerine karkasla veya toprak ile teması kesilip beton atılmadan uygulanan dış mekan ahşap zemin kaplamasıdır.

Deck Ürünleri Nerelerde Kullanılır?

 • Havuz Kenarları
 • Plajlar
 • Marinalar
 • İskeleler
 • Yat veya Gemi Güverteleri
 • Bina Cepheleri
 • Teraslar
 • Kış Bahçeleri
 • Yürüme Yolları
 • Pergola Sistemleri
 • Çit Uygulamaları
 • Banyo İçi
 • Verandalar

Barındırdığı yağ sayesinde suyu iten Teak ağacı yani teak deck aynı zamanda böcek ve diğer zararlılara karşı da uzun süre dayanmaktadır. Dayanıklılığı sayesinde kullanım alanı çok geniş olan Teak ağacına olan rağbet her gün artmaktadır. Bunun sonucunda ise Teak Deck ürünü ortaya çıkmaktadır. Yüksek kaliteli teak Güneydoğu Asya’dan gelir. Güney Amerika ve Afrika plantasyon teak ağacı mobilya ve konut zeminleri için uygundur.

Her ağaç ve ahşap işinde olduğu gibi Teak Deck uygulamalarında da doğru ölçü alma, doğru kesim ve doğru montaj büyük önem taşımaktadır. Hatalı yapılan uygulamalar, Teak ağacının çabuk aşınmasına neden olmaktadır. Sonuç olarak zaman içinde çirkin bir görüntü oluşturmasına sebep olmaktadır.

iroko deck uygulama

iroko deck uygulama, iroko ahşap, deck yapımında kullanılacak teak’den sonra en iyi ağaç türüdür. Renk tonu ve doku olarak teak’e en yakın ağaç olması ve fiyatınında çok uygun olması tercih edilmesinde etkendir.

İroko ahşap deck kaplama, ahşabın doğal sıcaklığını, yumuşak dokusu ve hissiyatı ile mekanları güzelleştirir. Doğal ahşap deck kaplaması olan iroko zemin kaplaması bakımı zamanında yapıldığı sürece ilk günkü gibi temiz kalır ve uzun yıllarca çürümez. Balkon deck ve teras kaplamalarında, havuz etrafı deck kaplamasında kullanılan ireko ağacı, mekanlarınıza değer katar.  Uygun iroko deck fiyatı ve bakım hizmeti.

ahşap deck uygulama

Ahşabın kusursuz yüzeyine katkıda bulunur. Yasadışı ağaç kesimi yapılan çoğu zemin kaplama malzemesi, deck veya yavaş büyüyen tropikal sert ağaçların aksine, ürünlerimiz sürdürülebilir kaynaklı tropikal ahşap kullanılarak yapılmıştır. %100 toksik içermez. %100 geri dönüştürülebilir ve herhangi bir zemin kaplama malzemesi arasında en düşük karbon ayak izine sahiptir.

 • Ahşap Deck Uygulama
 • Ahşap deck kendine has kahverengi lifli dokusuyla eşsiz güzelliktedir.
 • Ahşap deck kokusuyla ruhunuzu dinlendirecek.
 • Ahşap deck üzerine çıplak ayakla bastığınızda dinlendiğinizi hissedeceksiniz.
 • Ahşap deck’ in senelik bakımını yaptırdığınız da 10’larca yıl bozulmadan kullanırsınız.
 • Ahşap deck’ lerimiz Birmanya’dan ithal, en kaliteli ormanlardan kesilerek üretilmiştir.
 • Ahşap deck fiyatları emsallerine göre yüksek olması üstün kalitesiyle izah edilebilir.
 • Ahşap deck ve teak yağlarını www.dekorbahce.com sitemizden alabilirsiniz.
 • Ahşap deck’ leri (deck + karkas + klips) takım olarak bizden alabilirsiniz.
 • Ahşap deck’leri uygulama hizmetimiz vardır.

Hizmet Bölgeleri