Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir. Sonrasında İtalyanca vasıtasıyla tüm dünya dillerinde aynı ifadeyi içeren evrensel bir kelime haline gelmiştir.

Dekor Bahçe pergola tente sisteminin yüksek kalite standartlarını kullanarak, açık alanlarınızı estetik ve çevre ile uyumlu bir şekilde kolayca açılıp kapanabilir mekanlar haline getirmektedir.
Pergola tente sistemi sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir.
Pergola tente sistemi özel tente kumaşıyla güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez tente kumaşı ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.
Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesine dönüştürtebilirsiniz..
Böylece kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz. Pergola tente sistemi sayesinde gündüzleri tam bir gölgenin keyfini sürebilir, geceleri de açılır kapanır tavan sayesinde yıldızları seyredebilirsiniz.
Pergola tente sistemiyle mekanlarınızın genişliğini kontrol edebilirsiniz.
Ahşap Pergola Uygulama,
Teak Pergola Uygulama,
İroko Pergola Uygulama,
Ahşap Deck Pergola Uygulama,
Ahşap Dekor Deck Pergola Uygulama,

Pergola Fikirleri

Pergolalar, sevdiklerinizle birlikte dinlenmek için gölgeli bir alan yaratmak için mükemmeldir. Pergola tasarımcılarımız her ortama ve bütçeye uygun ideal yapıyı inşa edebilir! Göze çarpan bir şey istiyorsanız, çeşitli kafes panel stillerine sahibiz; Daha geleneksel olanı tercih ediyorsanız, doğal ahşap gibisi yoktur. Birçok kişi, çevredeki manzaraya uyum sağlamak için daha fazla gölge veya mahremiyet içeren özel bir tasarımı tercih eder. 

Arka bahçenizi daha keyifli hale getirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Pergolalar gölge vermede harikadır ve ayrıca daha fazla alan hissi verebilir. Tüm bu avantajlara hiçbir estetikten ödün vermeden sahip oluyorsunuz! Sizin için en iyi olanı tasarlamak için sizinle birlikte çalışacağız ve her şeyin doğru yapılması için onu inşa etmeye özen göstereceğiz. Pek çok farklı tasarımla, bahçeniz için mükemmel pergolayı seçmek zor. Bazı hususlar, istenen gölgenin şekli ve boyutuna ek olarak mahremiyet ve arka duvar tasarımı içerir.

Özel Pergola

Pergolalar, küçük teraslardan büyük mülklere kadar her türlü arka bahçe ihtiyacı için tam olarak tasarlanmış harika gölge yapıları oluşturur. Güneşten koruma sağlamanın yanı sıra bahçenizin tadını çıkarmak için samimi bir alan yaratırlar. Masif sekoya kereste ve az bakım gerektiren sedir tahtalar gibi ahşap seçenekler sunuyoruz. Size ihtiyaçlarınıza uygun bir pergola yapabiliriz. Uzman ekibimiz herhangi bir tasarımı doğru fiyata üretecektir!

Pergolalar, geleneksel ve modern olanlar da dahil olmak üzere çeşitli tasarımlara sahiptir. Belirli peyzaj ihtiyaçlarına uyan veya açık hava düğünleri için mükemmel olan bir tasarım ararken, hangi tasarımı istediğinizi bile seçebilirsiniz! Peyzaj tasarımınızın özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilebilirler ve üstte yuvarlak veya saz saçaklı geleneksel, modern kavisli çatılı pergola çatılar; kapılar veya pencereler gibi binalara eklenmiş küçük kaş stili; iki bölümü birbirine bağlayan tüneller için kemerler dahil olmak üzere özel yapım yapılar.

iroko deck uygulama

iroko deck uygulama, iroko ahşap, deck yapımında kullanılacak teak’den sonra en iyi ağaç türüdür. Renk tonu ve doku olarak teak’e en yakın ağaç olması ve fiyatınında çok uygun olması tercih edilmesinde etkendir.

İroko ahşap deck kaplama, ahşabın doğal sıcaklığını, yumuşak dokusu ve hissiyatı ile mekanları güzelleştirir. Doğal ahşap deck kaplaması olan iroko zemin kaplaması bakımı zamanında yapıldığı sürece ilk günkü gibi temiz kalır ve uzun yıllarca çürümez. Balkon deck ve teras kaplamalarında, havuz etrafı deck kaplamasında kullanılan ireko ağacı, mekanlarınıza değer katar.  Uygun iroko deck fiyatı ve bakım hizmeti.

teak deck uygulama

Teak Deck uygulamalarında kullanılan Teak ağacını biraz anlatmalıyız. Güneydoğu Asya ülkesi olan Myanmar (Burma) da yetişen Teak ağacı, hertürlü hava koşullarına, su, güneş, çürüme, kurtlanma, nem ve rutubete karşı son derece dayanıklı olmasıyla bilinir. Teak ağacı; havuz kenarları, teraslar, cephe kaplamaları, gemi güverteleri, parke ve mobilya gibi birçok alanda kullanılır. Sert ve sık dokuludur, altın kahverengi renge sahiptir ve kendine özgü yağlı bir yapısı vardır. 40 metreye kadar uzayabilen Teak ağacı dünyanın en değerli ağaçları arasındadır.

Teak Deck Fiyatları

Teak Deck fiyatları; Malzeme, Takım ve Anahtar Teslim Uygulamalı olarak farklı şekilde fiyatlandırma yapılır. Malzeme (Deck), Takım (Deck, Karkas, Aparat, Yağ) ve Anahtar Teslim Uygulamalı (Deck, Karsas, Aparat, Yağ, Nakliye, Montaj) olarak farklı seçeneklerde müşterinin isteğine göre hesaplanır. Anahtar teslim Teak Deck uygulamalarda zeminin durumuna ve uygulama yapılacak yere göre fiyat verilir. Zeminin düz olması durumunda sadece ahşap karkaslar kullanılarak uygulama yapılırken zeminin bozuk olması veya toprak, çim gibi alanlara yapılması durumunda yerden yükseltilmiş ahşap konstrüksiyon kurularak uygulama yapılır ve bu şekilde uygulanacak olan yerlere göre fiyat çıkartılır. Farklı ahşap deck uygulamalarında ağacın cinsine göre fiyatlar değişiklik gösterir.

Hizmet Bölgeleri