Deck Tasarımları ile Bahçenize Doğallık Katın

Deck Tasarımlar
Deck Tasarımlar

Deck Tasarımları ile Bahçenize Doğallık Katın

Deck, iç mekanlarda kullanılan ahşap parkelerin dış mekanlara göre tasarlanmasıdır. Farklı çevre düzenlemelerinin yanı sıra teak deck uygulama dış mekanları daha da doğal gösterecek ve daha göz alıcı mekanlara sahip olabileceksiniz. Sert ağaçlardan elde edilen deck uygulamaları bir nevi ahşap zemin kaplaması olarak bilinir. Kullanım da yaygın olmasıyla beraber sahilde, banyolarda, bahçelerde, dış cephe zemin kaplamalarında ve daha pek çok alanda kullanılır.

Hele ki İroko ağacı, teak ağacı ve tali ağaçları deck uygulamaları için en ideal ağaçlardan biridir. Çünkü bu ağaçlar dışarıda kullanılmaya daha müsait olup dayanıklılığı da epey yüksektir. Siz de tamamen doğal ve çevre dostu olan iroko deck uygulama yaptırarak dış ortamlarınızı da daha dikkat çekici ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Tabi deck uygulamasını yaptırmak için nova green city gibi güvenilir ve şık tasarımlar sunan kaliteli bir firmaya ihtiyacınız olacaktır.

Teak Deck Uygulama

Teak Deck uygulamalarında kullanılan Teak ağacını biraz anlatmalıyız. Güneydoğu Asya ülkesi olan Myanmar (Burma) da yetişen Teak ağacı, hertürlü hava koşullarına, su, güneş, çürüme, kurtlanma, nem ve rutubete karşı son derece dayanıklı olmasıyla bilinir. Teak ağacı; havuz kenarları, teraslar, cephe kaplamaları, gemi güverteleri, parke ve mobilya gibi birçok alanda kullanılır. Sert ve sık dokuludur, altın kahverengi renge sahiptir ve kendine özgü yağlı bir yapısı vardır. 40 metreye kadar uzayabilen Teak ağacı dünyanın en değerli ağaçları arasındadır.
Teak ahşap deck yapımında kullanılacak en iyi ağaç türüdür. Mobilya sektöründen, dış mekan ahşap mobilyalarda ve tekne, yat endüstrisinde üstün dayanım özelliği sayesinde ilk tercih edilen ahşap türüdür.

Iroko Deck Uygulama

Afrika yağmur ormanlarında yetişen ve sert ağaç kategorisine giren İroko ağacı dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Su, güneş ve neme karşı dirençli, farklı iklim koşullarına karşı çok dayanıklı olması nedeniyle hem iç hemde dış mekanda birçok alanda tercih edilir ve İroko Deck olarak adlandırılır. Sık bir yapısı vardır ve renk skalası altın sarısından kahverengine kadar değişir. Çürümeye ve böceklere karşı dirençli olması, doku ve renk olarakta Teak ağacına benzemesi İroko Deck’i vazgeçilmez kılar.

iroko deck uygulama, iroko ahşap, deck yapımında kullanılacak teak’den sonra en iyi ağaç türüdür. Renk tonu ve doku olarak teak’e en yakın ağaç olması ve fiyatınında çok uygun olması tercih edilmesinde etkendir.

Havuz Kenarı Deck Uygulama

Havuz kenarı deck zemin kaplama, doğal ahşaba göre daha avantajlıdır. Deck zemin kaplamada ahşaba göre kıymık ve yosunlaşma sorunu oluşmaz. Yağmura ve suya dayanıklıdır. Havuz kenarlarında kaydırma yapmaz, çabuk kurur bu yüzden güvenlidir. Sudan etkilenmez ve bakım gerektirmez. Hem güvenli hem gösterişlidir.

Deck Uygulama Ücretleri

Deck Uygulama geniş yelpazede incelenen bir uygulama olduğu için kullanılan ağacın sertliğine göre, doğallık derecesine göre ve zemin kaplamanın metrekaresine göre farklılık gösterir. Siz de nova green citye firmasından farklı ahşap deck uygulama modellerini inceleyerek tarzınızı yansıtan renk tonlarını ve tasarımları görebilirsiniz. Kaliteli bir deck uygulama yaptırarak uzun ömürlü bir kullanım sağlamak istiyorsanız nova green city firmasını ziyaret ederek güvenle buradan hizmet alabilirsiniz.

Deck Uygulama Nedir?

Deck uygulama dış mekan tasarımları için eşsiz tasarımlara sahip dış cephe tasarımlarıdır. Evlerde kullandığınız laminantlerin dışarıdaki mekanlarda olduğunu düşünün. Doğru şekilde kullanıldığı taktirde gayet hoş tasarımlar elde edilir. Bu uygulamada genelde çam ağaçları kullanılsa da gayet kaliteli ağaç olan teak ağacından da yapılabilir. Teak deck uygulama sayesinde dış mekanlarınıza hoş tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Ahşap deck uygulama günümüzde çok fazla kullanılan bir dış mekan tasarımıdır. Ahşap deck uygulamaları ortama otantik bir hava sunarak daha ferah ve şık görünmesini sağlar. Tabi bunun için güvenilir kurumsal bir firmadan hizmet almak gerekir. Siz de deck uygulamalarını yaptırmak istiyorsanız nova green city firmasını tercih edebilirsiniz.

Deck Uygulaması Nerelerde Kullanılır?

Dış mekan tasarımı olan iroko deck uygulama pek çok yerde kullanılıyor. Havuz kenarlarında, banyolardaki küvet altlarında, göl kenarlarında, bahçelerde, iskele ve yat kenarlarında kullanılır. Kullanımı gayet pratiktir ve kolay temizlenebilir. Özellikle yapay modelleri daha kolay temizlenir fakat doğal uygulamalar daha uzun ömürlü olarak kullanılır. Müşterinin talebine göre deck uygulaması doğal ağaçlardan ya da yapay malzemelerden yapılabilir.

Deck Uygulaması Fiyatları

Deck uygulaması oldukça çeşitli uygulamalardır. Kullanılan malzeme kalitesine göre, doğallığına ve yapaylığına göre fiyatları farklılık gösterir. Bunun için size çok iyi hizmet sunacak ve taleplerinizi karşılayacak nova green city firmasını tercih edebilirsiniz. Bu firmanın web sitesini ziyaret ederek deck uygulaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Deck ile Şık Bahçe Tasarımları

Evinizin bahçesi varsa bahçenizi daha şık hale getirmek için deck tasarımlarını kullanabilirsiniz. Çok büyük bir değişim yaşayacağınızdan ve bahçenizin çok daha doğal görüneceğinden emin olabilirsiniz. Deck dış mekanlarda kullanılan parke uygulamalarıdır. Evin içinde ya da ofislerde kullanılan parkelerin dışarıda kullanılması ilk etapta tuhaf gelebilir fakat teak deck uygulama sayesinde siz de farkındalık yaratabilirsiniz.

Ahşap deck uygulama yalnızca bahçelerde kullanılmıyor. Aynı zamanda geniş teraslarda, havuz diplerinde, banyolarda, evin etrafında daha doğrusu sürekli nemli ya da ıslak kalan zeminler ile dış mekanların her tarafında deck uygulamaları kullanılabilir. Bu uygulamayı yaparken çeşitli ağaçlardan faydalanılır ve gerek doğal gerekse yapay tasarımlar tercih edilebilir. Siz de çeşitli deck tasarımları için nova green city firmasından hizmet alabilirsiniz.

Kaliteli Hizmet Zarif Tasarımlar

Yaşam alanlarımızın her biri birbirinden özeldir. İç ya da dış mekan fark etmeksizin dekora ufak dokunuşlar yaparak değişiklik yapmak motivasyonu arttırdığı gibi niteliği de arttırır. Siz de iroko deck uygulama gibi çeşitli ağaçlardan üretilmiş ve belli başlı işlemlerden geçirilmiş deck tasarımları sayesinde ahşabın sunduğu doğallıktan faydalanabilirsiniz.

Deck tasarımlarından yararlanmak için öncesinde kaliteli bir firma bulmanız gerek. nova green city  firması sunduğu tüm ürünlerde kaliteyi ön planda tutuyor ve müşterinin tercihine göre zarif tasarımlar sunuyor. Siz de bu firmayı arayarak ortamın ölçüsü ve yapısına göre deck tasarımlarını inceleyebilirsiniz.